Bajnokok Ligája-győztes a Győr / Djokovic döbbenetes meccsen nyert / rohamosan fogy Vingegaard ideje - Eurosport (2024)

Dráma hajnali 3-kor – Djokovic sikeres életmentő műtétet hajtott végre saját magán

Novak Djokovicnak az utolsó energiaraktárait is ki kellett ürítenie, és minden rutinját be kellett vetnie ahhoz, hogy öt játszmában legyőzze Lorenzo Musettit a Roland Garros harmadik fordulójában szombat éjjel. A címvédő szerb történelmet írt azzal, hogy hajnali 3-kor szerezte meg a győzelmet, ennyire későn, vagy ha úgy tetszik, ennyire korán ugyanis még senki sem végzett Párizsban.

„Ha Jonas ott lesz a Touron, a győzelemért megy” – rohamosan fejlődik, de fogytán az idő

HírekMegvan a Real 15. BL-győzelme, a Győr bejutott a BL-döntőbeTegnap - 06:09

Jonas Vingegaard április 4-én, a basz kör negyedik szakaszán szenvedett a pályafutását is fenyegető versenybalesetet. A kétszeres Tour-címvédő felépülése az előzetes várakozásokhoz képest jól halad, most versenyt fut az idővel azért, hogy rajthoz állhasson a nem egész egy hónap múlva kezdődő Tour de France-on. Vajon, milyenek most az esélyei, és mi a helyzet a csapata, a Visma háza táján?

„Ő segített, hogy túléljem” – egy szuperrajongó kissrácon múlt De Minaur győzelme

Alex de Minaur túlélte a Jan-Lennard Struff elleni harmadik fordulós összecsapást a Roland Garroson, ami azt jelenti, hogy 17 éve ő az első ausztrál, aki eljut a negyedik körig a tornán. De Minaur a legnagyobb segítséget egy pálya mellett drukkoló kissráctól kapta, aki hihetetlen elánnal biztatta őt a hideg esős idő ellenére is.

Roland Garros

Carlos Alcaraz magabiztosan győzte le Auger-Aliassime-ot a Roland Garroson

Carlos Alcaraz egyre meggyőzőbb játékkal menetel a Roland Garroson, a 4. fordulóban Felix Auger-Aliassime-ot győzte le 6:3, 6:3, 6:1-re. A negyeddöntőben azzal a Stefanos Tsitsipasszal játszik, akit tavaly simán megvert a nyolc között ezen a versenyen, és akinek lényegesen nehezebb dolga volt Matteo Arnaldi ellen.

Tsitsipas vetett véget a tündöklő olasz menetelésének

Stefanos Tsitsipas szett- és brékhátrányban is volt Matteo Arnaldi ellen, de a nagy küzdelemben megfordított második játszma után átvette az irányítást. A következő fordulóban jöhet Carlos Alcaraz, akit még sosem győzött le a pályafutása során.

Swiatek mindössze 40 perc alatt nullázta le Potapovát

Iga Swiatek nem ismert kegyelmet Anastasia Potapova ellen, 6:0, 6:0-ra nyert a 4. fordulóban. A lengyel teniszező sorozatban negyedik évben osztott ki biciklit olyan teniszezőnek, akinek p-vel kezdődik a vezetékneve. A következő fordulóban a wimbledoni bajnok Marketa Vondrousovával találkozik.

A kétszeres Roland Garros-döntős Casper Ruud elképesztő labdamenetekben múlta felül ellenfelét

Casper Ruud négy játszmában verte meg Tomas Martin Etcheverryt és bejutott a legjobb 16 közé. A mérkőzés bővelkedett a szebbnél szebb labdamenetekben, a leglátványosabb a norvég láb közötti elütése volt, amivel sikerült felállítania a Suzanne-Lenglen pálya közönségét.

Varázslatos lábközötti, döbbenetes fonák a lelátóról – a szombati játéknap legszebb ütései

Megint összefoglaltuk néhány percben a szombati játéknap legextrább ütéseit, szó se róla, volt miből válogatni. Volt itt brutális tenyeres, voltak olyan pazar elütések, amelyektől még Novak Djokovicnak és Daniil Medvedevnek is leesett az álla. Nem is beszélve Casper Ruud mesés lábközöttijéről.

Foci

Mbappé és Kane lett az idei BL-szezon legeredményesebb játékosa

A Paris Saint-Germaintől az idény végén távozó francia Kylian Mbappé és Harry Kane, a Bayern München támadója lett nyolc-nyolc góllal a labdarúgó Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírásának legeredményesebb játékosa.

Ancelotti: "Soha nem fogok ehhez hozzászokni. Az álom folytatódik"

A sikereket nem lehet megunni Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője szerint, aki szombaton éjszaka tréneri karrierje során ötödször hódította el a labdarúgó Bajnokok Ligája trófeáját.

Jose Mourinho lett a Fenerbahce új vezetőedzője

A hírt a portugál tréner a török klub közösségi oldalán jelentette be szombaton éjszaka egy nyolc másodperces videóban.

Jose Mourinho

Fotó: Getty Images

Van merszed a saját átkomat ellenem használni, Dortmund? – Ismerős módon húzta be a BL-t a Real

A vártnál több esélye volt a szombati Bajnokok Ligája-döntőben a Borussia Dortmundnak, de a mérkőzés elején kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. Miután a meccs eleji rohamokat túlélte a Real Madrid, lassacskán átvette az irányítást, majd könyörtelenül kihasználta a németek hibáit. A madridiak ezzel 15. alkalommal nyertek a sorozatban.

Kerékpár

Pedersen győzelemmel tért vissza, övé az első sárga trikó a Dauphinén

Mads Pedersen nyerte a 2024-es Critérium du Dauphiné 1. szakaszát. A Saint-Pourçain-sur-Sioule-ban és környékén zajló 172,5 kilométeres táv végén sprintbefutó döntött, amit a versenyzéshez két hónap után visszatérő Mads Pedersen nyert Sam Bennett és Hugo Page előtt. Összetettben is Pedersen áll az élen, ő a verseny első sárga trikósa.

Még több sport

Meggyőző és magabiztos játékkal Bajnokok Ligája-győztes a Győri Audi ETO KC

A Győri Audi ETO KC hatodik alkalommal nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját, mivel 30-24-re legyőzte a német Bietigheimet a budapesti négyes döntő vasárnapi fináléjában.

Csipes Tamara és Kozák Danuta nem versenyez együtt Szegeden

Kozák Danuta és Csipes Tamara nem versenyez együtt kajak kettesben a jövő heti szegedi válogatóversenyen.

Az Olasz Nagydíjjal folytatódott a gyorsaságimotoros-világbajnokság, ahol az olasz motorok és az olasz versenyzők kerültek a középpontba. A címvédő erődemonstrációt tartott.

HírekAlkoholmentes Roland Garros, BL-retró és Reus búcsúja, kiesett az összes magyar Párizsban01/06/2024 - 06:34
Hírek"Könnyű bemondani három érmet és egy aranyat" - vívóink komoly várakozásokkal készülnek az olimpiára31/05/2024 - 16:01
HírekDjokovic újra Djokovic, Ronnie is volt kisgyerek, Bellingham és a győztes mentalitás31/05/2024 - 06:36